DOĞUM GÜNÜM :)

2008-05-29 12:02:00

Bugün benim doğum günüm.Annem beni çok güzel bir günde dünyaya getirmiş.Bugün İstanbul'un fethi aynı zamanda(29 Mayıs 1453).Ben İstanbul gibi kızım fethi zor fatihi tek ama Fatih Sultan Mehmet gibi yürekli adam yok kalbimi fethedecek  

                        

NOT: Hediyeleri yine c box a atıverin ben  ordan alırım 

 

Bu doğumgünümde pasta yok muffin yiyecez değişiklik olsun istedim

 

 

 

MUFFİN İÇİN MALZEMELER:

 • 3 yumurta
 • 1 su bardağı tozşeker
 • yarım su bardağı süt
 • yarım su bardağı sıvıyağ
 • 3 çorba kaşığı kakao
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 paket vanilya
 • 1,5 su bardağı un
 • üzeri için krem şanti ve süt

YAPILIŞI:

 • derin bir kapta önce yumurta ve şekeri iice çırpın
 • süt,yağ ekleyip çırpmaya devam
 • kakao,kab. tozu,vanilya,unu da ekleyin iice karıştırın
 • kağıt kek kalıplarını muffin kalıplarının içine oturtun ve kek harcınızdan 3 yemek kaşığı koyun
 • önceden ısıtılmış fırında pişirin
 • krem şantiyi süt ile üzerindeki tarife göre hazırlayın ve istediğiniz gibi süsleyin

NOT:İsteyen meyve  ya da pasta süsü ile de süsleyebilir,ben üzerine yazı yazdığım için süsleyemedim :)

 

NOT:Bu tarif Nisan/2008 Sofra Dergisinden top kek tarifidir ölçü ordan yani

 

 

Bu kısmı sonradan ekliyorum paylaşmadan geçemiycem.Ablam Funda Bozkurt'u yılın ablası ilan ediyorum gerçi o sadece bu yılın diil yılların ablası.Arada bi beni sinir etsede iyi bir kardeş.Böle abla herkese nasip olmaz bilirim.Eli hep omzumdadır,hayatım  boyunca benim sağlığım olsun,eğitim hayatım olsun,eğlencem olsun  hertürlü maddi manevi desteği vermiştir :) beni hiçbişiden mahrum bırakmaz ben çalışmadığım için.Hertürlü imkanı olanağı bana sunar yarın birgün koca evine gittiğinde görmediğin hiçbişi olmamalı der ben bunu babaevinde gördüm diyebilmelisin der.Ben aksesuarda altını çok severim küçükkenden meraklıydım altına :) Sakıp Sabancımıyım neim tabiki diil bu işin şaka kısmı imitasyon takılar kararıyor bişi oluyor kalıcı olmuyor o nedenle altın severim :) ben küçükken çok isterdim altın bir künyem olmasını ve maddi imkansızlıklar yüzünden hiçbizaman künyem olmamıştı.Annem bikaç bişiler bozdurup bana yüzük alabilmişti parası ona yetmişti.O zamanlar ilkokula gidiyordumo yüzüğümü hala saklarım ilerde kızım olursa ona takıcam .işte bu nedenledirki ablam ilk işe girdiğinde ilk maaşı ile bana bileklik almıştı 6 yıldır kolumda :) abla hatırası hepte kolumda olacak.Daha sonra bir bileklik daha aldı ve bu doğumgünümde de bu güzel kardeşine nazar değmesin die bunu almış.Allah herkese böle kardeş nasip etsin.

NOT:Yanlış anlaşılmaktan çok korkarım aslında görgüsüzlük etmiş olurmuyum die çok düşündüm ama sanırım olmam :) insanların hoşuna giden şeyler farklıdır nebilim ben küçükken bana sorarlardı ne olucan die ben KUYUMCU VE PASTANE AÇICAM BÜTÜN MAHALLEYE  ALTIN VE PASTA DAĞITICAM DERDİM :) İŞTE BENİMDE ZAAFLARIM BUNLAR :) YOKSA İŞİN MADDİYAT KISMI İLE İNANIN İLGİLENMİYORUM.HEP SÖLERİM SEVGİLİM OLSA BANA TOPKEK ALSA DÜNYANIN EN MUTLU İNSANI OLURUM  AMA ALTIN Bİ TAKI DA OLSA YANINDA ONA DA HAYIR DEMEM BAYILIRIM ÇÜNKÜ ÖMÜR BOYU KALICI Bİ HEDİYE

 

Bu arada ben tipik İKİZLER BURCUYUM.Tüm özelliklerini taşıyorum diebilirim :)

Şifre : Konuşkanlık , yatkınlık, zeka


ikizlerin olumlu huyları : Uyumlu , her işe yatkın,entellektüel , mantıklı, çabuk kavrayan, canlı, konuşkan, eğlenceli, hareketli, yazı yazmaya ve yabancı dillere yetenekli, zamana uyan gençlik dolu


ikizlerin olumsuz huyları : Değişken,huzursuz, kurnaz(yoo aslında çok safımdır ama yerine göre tilkinin en önde gideniyimdir), yersiz bir biçimde meraklı, kararsız ,iki yüzlü(değişken bi insan olduğum için ikiyüzlü sanırlar ama öle diil), sinirlerini kontrol edemeyen(heh bu tam ben işte), dedikoducu(hiçte bilem sadece çok fazla konuşmayı seviyorum hepsi bu bıdı bıdı konuşur dururum :) ), yüzeysel, diken üzerinde yaşayan.

 

İkizler burcu insanları her işe yatkınlıkları ve çift karakterleri ile tanınırlar. Entellektüel bir burç olan ikizleri Merküri yönettiği için bu burçta doğan kişiler çabuk düşünür, çabuk hareket ederler. Aynı anda birkaç işi birden yapabilirler. Neşeli ve mutlu oldukları bir anda suratsız yada huysuz olabilirler. Dışarıdan izleyen bir kişi onları anlamakta güçlük çekebilir.


 

Hep haklı olduklarını ileri sürerek görüşlerini değiştirmezler. Bazen tümüyle başka bir tutuma bürünüp bu değişkenlik tavırları ile karşısındaki insanı çileden çıkarılabilecek duruma getirebilirler. Bir konuda bilgisi az olsa bile bu bilgileri ustaca sıralayarak çok iyi biliyormuş gibi gösterebilir. Blöf yapmakta şaşılacak derecede ustadırlar.


 

Bu burcun insanları her şeyi nitelendirip sınıflandırmak, konuşmaları daha anlamlı kılabilmek için sözcük üretmek isterler. Konuşmak çalışmalarının temel taşı olduğu için özel bir önem verirler. Zihinleri sürekli olarak bir konudan diğerine atladığından sözcükleri bir bağlayıcı öğe olarak kullanmaya önem gösterirler. Rahat konuşma yeteneklerinin gevezeliğe dönüşmemesine çalışmalıdırlar. Zeki, akıllı ve çekicidirler.

 

 Bu burcu tanımlayan cümle "DÜŞÜNÜYORUMDUR" dur. Öğrenmeyi sever entellektüel konuların tümüyle ilgilenirler. En büyük kusurları kararsızlıkları ve yüzeysel tartışmalarıdır. Çalışmalarında fazla ciddi olmaz, kitaplara şöyle bir göz gezdirirler. Sürekli oturup çalışmak onlara zor gelir. Yeni bir şeyler arayıp düşünen bir kafaları olmasına karşın katı konular üzerinde çalışmayı yeğ tutarlar.

Merküri haberleşmeyi yönettiğinden konuşmaya olan düşkünlükleri onların telefonda saatlerce dedikodu yapmasına neden olur. Gazete , radyo ve televizyonda en sevilen konuşmacılar herhalde ikizler burcundandır. İkizler insanları için eğitim doğdukları andan itibaren gereklidir. İyi eğitilmiş ikizler ne kadar hoş ve zarif ise, zayıf eğitim görmüş olanlar da yaşamı başkaları için çekilmez hale getirirler.


 

Bu burcun insanlarının anı anına uymaz. Değişkenlikten büyük zevk alır ama bu yüzden huzursuz olurlar. Gerginliklerinden ötürü zihinsel ve bedensel rahata kavuşamazlar. Aynı anda ilgilenebilecekleri birden fazla konu varsa mutlu olurlar. Zor zamanda kontrollerini kaybetmez , beklenmeyen çözümleri sağlayabilirler.


 

İkizler burcu sinirleri olduğu gibi el ve ayakları da yönettiği için düşüncelerini elleri ile biçimlendirmeyi severler. Bedenlerini de kafaları kadar eğitmeli; işe el ayaklarını hareketsiz tutmaya, yavaş yemek yemeye alışmakla başlamalıdırlar.


 

İkizler eğlenceli konuşmaları, terbiyeli davranışları ile kendilerini hemen sevdirir ama bir yere yada bir şeye bağlı kalmayı sevmezler. Bu yüzden aşk ve aile yaşamlarının pek iyi olduğu söylenemez. Değişikliğe meraklı olduklarından devamlı arayış içindedirler; bu yüzden de ortam değişikliğinden ve gezmeden çok hoşlanırlar.


 

Paraya özel bir düşkünlükleri yoktur ama güç ve özgürlük için isterler. Kendi paralarına karşı tutumlu olmalarına karşın başkalarının paralarını kolayca harcayabilirler. Çoğu ikizler fazla maddeci olup kazançları konusunda kurnazca davranırlar.


 

Bazı ikizler yalana yatkın olurlar. Sevdiklerini, arkadaşlarını çok eleştirirler. Yasal olmayan işlere kolayca bulaşabilirler. Kavgacı değildirler ama tartışmayı severler. Bu insanlar burçlar kuşağının anarşistleridirler. Ayrıcalıklarını vurgular, kurulu düzene baş kaldırır, kuralları çiğner, kişilere karşı koyarlar. Olgunlaştıkları zaman başkaları ile iyi geçinmek gerektiğini öğreneceklerdir.


 

Yeteneklerini tam olarak kullanabilmek için hiçbir bağlamları olmadığını düşünürler. Flörtçü kişilerdir. Aşk mektupları birer edebiyat yapıtı sayılabilir. Evlendikten sonra canlılık istediklerinden ikil duyguları metres ya da sevgilileri olmasına yol açar.

İyi bir gazeteci , radyocu, öğretmen, yazar, sekreter, gezgin satıcı, postacı ya da zanaatkar olabilirler.Gazetecilik konuşma, yazma ve değişiklik iç güdülerini doğuracağından onlar için biçilmiş kaftandır.

Çocukların ilgisini uyandırabilir, onlara okumaları için birçok kitap verebilir.

İkizler bucunda doğan çocuklar, arkadaşları elma şekeri yerken kitaplar devirirler. Bu çocukların yüzeysel olmalarına ve başladığı işi bitirmeye alışmalarına özen gösterilmelidir. Disiplinden hoşlanmaz , okulda arkadaşlarının konuştuklarını konuşturdukları için sık sık öğretmenden azar işitebilirler. Disiplini ile ünlü okullarda okutulmaları öğütlenir. Bir defter ve bir kutu kalem onları günlerce oyalayabilir tabi başka bir konu bulana dek...(müneccim.comdan alıntıdır)

 

 

 

142
0
0
Yorum Yaz